MARTA GIERCZYŃSKA

transformacja poprzez ciało

W podróży do wewnątrz

Spotkanie Mocy #2

Gościem drugiej rozmowy z cyklu Spotkań Mocy będzie Magda Cegielska, którą poznałam stosunkowo niedawno. Zapraszam ją do rozmowy, bo jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak od czasu pierwszego kursu lomi aktywnie, z determinacją zmienia swoje życie. Można uczestniczyć w tym wydarzeniu, przeżyć tę podróż i wrócić do starych schematów i utartych ścieżek. A można też wziąć ją sobie do serca i kontynuować otwieranie się na siebie, dotyk, czucie, innych ludzi i świat. To wymaga wielkiej odwagi. Magda należy do takich osób, które wzięły sobie doświadczenie z kursu na poważnie, wcielając w życie. A tak Magda pisze o sobie:

W podróży do wewnątrz

“Jeszcze parę lat temu moje życie skupione było wokół pędzenia, osiągania, rozumowania i planowania. Kilimanjaro, wielokrotne dalekie podróże, maratony, triatlony, odpowiedzialna praca. Czy wówczas czułam się zadowolona i spełniona? Jak najbardziej. Coś po drodze jednak pękło, zaczęło się zmieniać i na początku, trochę po omacku zaczęłam szukać nowej drogi. 

Dziś jestem nadal w podróży – dla mnie najważniejszej, najdalszej i najbardziej egzotycznej – bo tak określam moją „wewnętrzną podróż”. Zaczynam rozumieć, co to naprawdę znaczy „czuć”. Uczę się czytać sygnały płynące z ciała. Obserwuję swoje myśli. Notuję. Powoli odróżniam głos intuicji od często zestrachanego głosu ego. I naprawdę jestem ciekawa, co dalej, bo jak to mówi bliska mi osoba „you ain’t seen nothing yet”. Wiadomo, takie zmiany nie dzieją się z dnia na dzień. Duża zmiana życiu prywatnym zaprosiła szereg nowych szans, wydarzeń i osób. 

Jedną z tych dużych szans okazał się kurs u Marty. Kurs, który, jak zawsze powtarzam, jest czymś dużo więcej niż tylko kursem masażu Lomi Lomi. Po trzech modułach u Marty wiedziałam, że na pewno będę dalej masować. Widziałam też, że zrobię wszystko, żeby ten spokój, radość i kontakt ze sobą zaznany w kursowej rzeczywistości przenieść na codzienny grunt. Tak trafiłam na jogę kundalini. Pod koniec maja zaczynam roczny kurs nauczycielski, pierwsze poprowadzone zajęcia w szkole jogi mam już za sobą. Co dalej? Nie wiem. Ale wiem, że jak długo tylko będę ze sobą, przy sobie, uważna na sygnały płynące z ciała i uważna na ludzi wokół mnie, będzie dobrze.”

Rozmowa na Zoomie

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, posłuchać, zadać pytania, dołącz do bezpłatnego cyklu Spotkanie Mocy. Rozmowa z Magdą odbywa się 6.05 o godz. 19.00. Jeśli nie możesz być na żywo, otrzymasz nagranie.

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim