Lomi lomi nui

Jest to sztuka pracy z ciałem wywodząca się z Hawajów, szeroko uznana za jedną z najbardziej dogłębnie uzdrawiających form masażu. Pierwotnie był wykonywany w świątyniach dla osób, które miały dużą odpowiedzialność społeczną, dla królów, władców, kahunów (czyli mistrzów, mających dostęp do wiedzy tajemnej). Służył otwieraniu się na kontakt z aspektem duchowym, czyli wszelką wiedzę, miłość i mądrość.

Hawajczycy wiedzą, że wszelkie choroby i dolegliwości wynikają z napięć, przyczyną których jest stres, a najskuteczniej uwalnia się je poprzez pełen szacunku dotyk i poszerzanie świadomości. Lomi lomi nui to coś znacznie więcej niż masaż relaksacyjny. Dzielenie się nim z poziomu serca otwiera uzdrawiającą przestrzeń. Uwalnia on pamięć komórkową, co sprzyja zostawianiu za sobą tego, co już nie służy i otwieraniu się osobisty potencjał. Dla pogłębienia efektów tej holistycznej pracy z ciałem, warto przyjmować go z intencją.

 Masaż lomi lomi nui obejmuje całe ciało (z pominięciem sfer intymnych), a wykonuje się go przedramionami i dłońmi przy użyciu oleju. Jego płynne ruchy, taneczny krok, oddech i rozluźnianie mięśni wokół stawów aktywują wewnętrzny przepływ energii, co stymuluje organizm do uruchomienia procesów autoregulacji i samouzdrawiania. Sesja lomi lomi nui pozwala na doświadczenie dogłębnego odprężenia i uwolnienia na poziomie fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. 

Moimi nauczycielami tej sztuki są Danusia i Jurek Adamczykowie oraz Susan Pa’iniu Floyd (studentka Abrahama Kawai’i).

Możliwość umówienia się na sesje indywidualne w Warszawie:

cena: 350 PLN (1,5h) / 450 PLN (2h) / 550 PLN (2,5h)

Opinie

Pradawne (Ancient) lomi lomi

Ten starożytny styl lomi był pierwotnie nazywany Ke Ala Hōkū – Droga do Gwiazd. Miałam przyjemność uczyć się go od Jody Mountain, która również uczyła się u Abrahama Kawai’i. Ten mistrz znał aż 9 stylów świątynnych. Tworzy go nieco inny rytuał, może więc być ciekawym doświadczeniem dla tych, którzy znają “klasyczne” lomi lomi. Ta praca otwiera na głęboką wewnętrzną świadomość, daje nam możliwość połączenia z naszą własną świętością, dzięki czemu łatwiej jest ją dostrzegać również w świecie zewnętrznym. Dzięki podążaniu za sygnałami ciała, uruchomieniu przepływu i uwolnieniu, wspiera tworzenie nowych połączeń neuronalnych, umożliwiając poszerzanie postrzegania i zmianę wzorców. 

Czas trwania: 2 godz

cena: 350 PLN