MARTA GIERCZYŃSKA

transformacja poprzez ciało

Kochać to być szczęśliwym

Aloha oznacza miłość! – i o tej miłości dzisiaj kilka słów. Według hawajskiej mądrości miłość jest po to aby przynosiła szczęście, a kochać to po prostu być szczęśliwym.

Uwolnij relację od oczekiwań

Szczęście wynikające z miłości nie jest zależne od tego, co ktoś może nam dać. Ono wypływa ze środka na zewnątrz, a nie na odwrót. Kochanie to wybór – to postawa. Kiedy uzależniamy własne szczęście od tego, co druga osoba myśli, czuje i robi, ryzykujemy niepewnością i potencjalnym cierpieniem . Takie oczekiwanie względem drugiej osoby, to generator smutku, zawodu oraz nieszczęścia, z którym miał do czynienia pewnie niejeden z nas. Oczekiwania, które budujemy w relacji, często są niemożliwe do spełnienia. Każdy z nas dobrze zna stan zakochania, idealizacji i ślepego zapatrzenia w drugą osobę. Jednak w momencie, kiedy z biegiem czasu ten stan przygasa – oczekiwania zamieniają się we frustrację. Takie obciążenie relacji wpływa nie tylko na nas, ale także na naszego partnera czy partnerkę. 

Poszukaj miłości w sobie

Takie zachowanie wynika głównie z faktu, że nie mamy kontaktu z naszymi potrzebami –, nie wypracowujemy chęci zadbania o siebie i swoje potrzeby, tylko oczekujemy ich z zewnątrz. Odkrywanie swoich potrzeb i nauka zaspokajania ich to proces, który wymaga odwagi droga do szczęścia często oznacza zmierzenie się oko w oko z lękiem. Jeśli znajdziemy miłość w sobie, a już nikt nigdy nam jej nie zdoła zabrać.

Jeśli temat Cię interesuje, to zapraszam to obejrzenia video:

Podobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim